جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +3 امتیاز
  سلام دوستان
  چرا میزان utilization cpu در زمان پاسخگویی به کلادلت ها بی تاثیر است؟
  به عبارتی ماشینی که میزان بهرهوری cpu آن بیشتر از ماشینی است که این میزان در آن کمتر است بازهم سرعت پاسخگویی دوکلادلت یکسان در آنها یکسان است؟
  همین مساله در مورد هاست ها هم صادق است یعنی ماشینی که روی هاستی باشد که CPU آن بیشتر utilize شده از لحاظ پاسخگویی به کلادلت ها هیچ فرقی با ماشینی ندارد که هاست آن کمتر utilize شده است؟ چرا؟
  با تشکر
  بوسیله ی (کاربر معمولی) (74 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  0 امتیاز
  تاثیر این موضوع در مکانیزم ها و سیاست های زمان بندی و متناسب با مدل برنامه کاربردی مورد انتظار مشخص میشود. مواردی که در حالت پایه در کلادسیم پیاده سازی شده است سطح استفاده را در نظر نمیگیرند. ضمن اینکه مدل سازی برنامه کاربردی و تاثیر بارکاری بر روی آن باید در هنگام شبیه سازی انجام شود.
  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
  سلام
  ممنون از پاسخگویی تان
  منظور شما این است که من درصورتی که بخواهم تاثیر میزان بهره وری پردازنده را در زمان پاسخ بررسی کنم باید خودم تابع زمان بندی VM allocation policy مجدد بنویسم؟
  نه لزوما،  VM allocation policy مربوط به جایگزاری ماشین مجازی در مرکز داده است و اگرچه نحوه جایگزاری روی زمان پاسخ تاثیر میگذارد، ولی کنترلی روی utilization کلادلت در آنجا وجود ندارد. مدیریت این کار در کلاسهای مشتق شده از CloudletScheduler قابل انجام است.
  یعنی شما می فرمایید من باید processing time که کلودسیم محاسبه میکند را تغییر دهم؟
  چون کلودسیم زمان پاسخ را بر حسب مجموع length درخواست ها (کلادلت ها) تقسیم بر mips ماشین مجازی حساب می کند و به این کاری ندارد که ماشین من روی کدام هاست است(هاستی که تعداد درخواست بیشتری روی آن هست یا هاست ضعیفتر) و یا هر vm چقدر از cpu خود استفاده کرده است.
  سناریوی زیر را با اعداد فرضی در نظر بگیرید:

  - شما میتوانید روی یک سرور با توان 1000 mips، مثلا دو ماشین مجازی با توان 800 mips داشته باشید، در حالتی که کلادلتی که روی آنها قرار دارد 50 درصد از منابع ماشین مجازی را نیاز داشته باشد. (یعنی utlization منابع هر ماشین مجازی 50 درصد باشد) به این ترتیب هر ماشین مجازی حدود 40 درصد از منابع سرور اصلی را مصرف میکند و در مجموعه utilization منابع سرور اصلی 80 درصد خواهد شد.
  - حال اگر مدل utilization در نظر گرفته شده برای یکی از کلادلت ها به گونه ای باشد که به 100 درصد منابع ماشین مجازی نیاز داشته باشد، بنابراین utilization سرور اصلی 120 درصد خواهد شد و توان تامین نیاز این دو ماشین مجازی را نخواهد داشت. در نتیجه تعداد mips مورد نیاز کلادلت در داخل ماشین مجازی تامین نمیشود. پس فرمول پیش فرض length/mips برای این سناریو قابل استفاده نخواهد بود.
  ممنون از پاسخگویتان ولی مشکل اینه که کلودسیم اول vm  ها رو می سازه و کاری به کلودلت آنها نداره پس نمی تونه روی هاست با mips1000 دو vm با mips 800 بسازه و ارور می ده که امکان ساخت vm1 روی host 0 رو نداره آیا می شه این مشکل رو حل کرد؟
  بلهء برای همین است که شما باید خودتان این قابلیت را به آن اضافه کنید. ضمن اینکه بهتر است ابتدا کل سناریوی مورد نظر خود را تحلیل کنید و بعد متناسب با آن پیاده سازی را انجام دهید.  
  ضمنا قرار گرفتن ماشین مجازی بر روی هاست در گام اول ارتباطی به کلادلت ندارد و میتوانید آن را در نظر نگیرید.
  ...