جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

905 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  1. رها - 1 امتیاز
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
+2 امتیاز

به نظر بنده مهاجرت ماشین های مجازی از یک میزبان به میزبان دیگر در همان مرکز داده یا مراکز داده دیگر قطعا سربارهایی دارد علی الخصوص اگر ماشین مجازی مهاجر به ماشین دیگری در همان میزبان وابسته باشد یکی از این سربارها و معایب افزایش ترافیک بین هاستها در این حالت خواهد بود که خود هزینه بردار است و این یک مورد از سربارها خواهد بود و موارد دیگری هم قطعا وجود دارد.البته این برداشت اینجاب از مطالعه مقالات مرتبط است شاید دوستان نظرات دیگری داشته باشند .

حالا سوال بنده این است که:

سربار مهاجرت VMها برای سرویس دهنده یا به عبارتی معایب و چالشهای مهاجرت VMها چیست؟

 

بوسیله ی (کاربر معمولی) (332 امتیاز)
برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

3 پاسخ

+2 امتیاز

یک ماشین مجازی، باید زمانی که بار تولید شده توسط عملیات در حال اجرا بیشتر از 90% از ظرفیت ماشین های مجازی است، مهاجرت نماید. ماشین مجازی مورد هدف انتخاب شده باید منابع کافی در دسترس برای میزبانی ماشین مجازی مهاجرت یافته را داشته باشد. این شرایط از قابلیت دسترسی منبع می تواند دوبرابر تخصیص منابع قبلی باشد.

   سیاست های جایگزینی، هم به ماشین های مجازی اشاره دارد و هم به سیاست های جایگزینی عملیات. سیاست جایگزینی ماشین مجازی درباره میزبان فیزیکی هدف براساس برخی مقادیر پارامتری تصمیم گیری می کند. سیاست جایگزینی اولیه در زمان آغاز به کار از یک عملیات یا قرارگیری ماشین مجازی اجرا شده است. در حالی که سیاست جایگزینی دینامیک در طول زمان اجرا براساس پارامترهای متفاوتی مانند دسترسی به منابع متفاوت اجرا شده اند.

 سرویس دهنده های رایانش ابری فعلی، چندین مرکز داده ای در مکان های جغرافیایی متفاوت در اینترنت دارند که به منظور اجرای بهینه نیازهای مصرف کنندگان در سراسر جهان می باشند. بااین وجود، سیستم های موجود، مکانیزم ها و سیاست ها برای مشارکت داینامیک بار میان مراکز داده ای متفاوت را برای تعیین مکان بهینه برای میزبانی خدمات عملیاتی جهت حصول سطوح رضایتمندی خدمات منطقی، پشتیبانی نمی کنند. علاوه براین، فراهم کنندگان خدمات Cloud قادر به پیش بینی توزیع جغرافیایی از کاربران مصرف کننده خدماتشان نمی باشند در نتیجه اشتراک بار باید به طور اتوماتیک رخ دهد و توزیع خدمات بایستی به منظور تغییرات در رفتار بار تغییر نماید.

بوسیله ی (کاربر معمولی) (75 امتیاز)
ممنون از پاسختون
اما شما ظاهرا دلایل نیاز و استفاده از مهاجرت ماشین های مجازی را بیان کردید در صورتی که من معایب و سربارهای مهاجرت را برای محیط ابری خواستم
لطفا در این خصوص توضیح دهید
سلام
مهاجرت همیشه با تاخیر در اجرای کار همراه است. اما مهاجرت زنده بهترین نوع مهاجرت محسوب می شود که به نسبت با تاخیر کمتری همراه است. در کلادسیم می توان بررسی معایب و مزایای کار خودتان  در خصوص این مساله را با برسی تعداد مهاجرت های صورت گرفته در حین اجرا مقایسه کنید.
0 امتیاز

با سلام

یکی از معایب مهاجرت ماشین های مجازی از یک میزبان به میزبان دیگر تخریب عملکرد نرم افزار های ماشین مجازی مهاجرت یافته می باشد یا به عبارت دیگر کارایی ماشین های مجازی به هنگام مهاجرت زنده کاهش می یابد

از جمله مزایای مهاجرت کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری منابع فیزیکی میزبان ها می تواند باشد

بوسیله ی (کاربر معمولی) (101 امتیاز)
0 امتیاز
بوسیله ی (کاربر معمولی) (175 امتیاز)
...