جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +1 امتیاز

  سلام

  دو زمانبند در کلادسیم وجود دارد. این دو زمانبند به شیوه خاصی عمل می کنند . من با اجرای مثال های خود کلادسیم متوجه کار انها نشدم.

  مثلا زمان بند cloudletScheduler برای اجرای چندین کار بر روی یک ماشین مجازی است اما مثلا وقتی به جای 2 کار به ان 3 کار را محول می کنیم با خطا روبرو می شود.

  همچنین در زمان بند vmschedulaer برخی مواقع 2 ماشین می توانند به یک میزبان تخصیص شوند اما برخی مواقع با وجود این که مجموع MIPS ان ماشین ها از توان پردازشی میزبان هم کمتر است این اتفاق نمی افتد.

  دلیل چیست؟

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (706 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  +1 امتیاز
   
  بهترین پاسخ

  با سلام 

  vmschedulaer  و cloudletScheduler  با دو سیاست  spaceshared و timeshared کار میکنند بهتره در خصوص نحوه کار زمانبندها با هر یک از این سیاستها تحقیق و مطالعه کنید احتمالا شما  از سیاست  spaceshared بزای زمانبندی vm استفاده میکنید

  سیاست  cloudletScheduler  در هنگام ایجاد ماشین مجازی و به عنوان آخرین پارامتر تابع سازنده تعیین میشود

  سیاست vmschedulaer  در روال  createDatacenter  و در قسمت ایجاد host تعیین میشود

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (332 امتیاز)
  انتخاب شده بوسیله ی
  من الان متوجه نمی شوم که زمان بند ماشین مجازی مسیول چیست؟
  زمان بند کلادلت که چند کار را بر روی یک ماشین زمان بندی می کند.
  اما زمان بند ماشین مجازی چند ماشین رابر روی یک pe قرار می دهد؟
  یابر روی یک host؟
   یا بر روی چند host از یک دیتاسنتر ؟

  کدامیک؟
  از انجا که در هنگام تعریف host، زمانبند VM مشخص میشود حتما این سیاست زمانبندی برای زمانبندی ماشین های مجازی بر روی host می باشد و peList را به عنوان پارامتر ورودی در یافت میکند.peList هم درواقع لیست pe های همان host میباشد.
  سلام
  پس vmScheduler امکان اشتراک pelist مربوط به یک host را بین vmهای موجود فراهم می سازد.
  خوب اینجا کار زمان بند چیست؟
   امکان اشتراک یک pe کامل را به چند vm می دهد؟ مثلا در هر برش زمانی یک vm به این pe دسترسی دارد؟
  یا امکان اشتراک mips های یک pe را بین چند vm می دهد؟ مثلا در هر برش زمانی چند vm هر کدام به بخشی از mipsهای این pe دسترسی دارند؟
  سلام
  اگر شما با نرم افزار VMware آشنایی داشته و کار کرده باشید درک این مفاهیم کمی ساده تر می شود چون این بحث تخصیص منابع میزبان به ماشین های مجازی دقیقا شبیه نصب کردن یک یا چند vmware در ویندوز است .المان پردازشی میزبان که رایانه شماست بین ماشین های مجازی به اشتراک گذاشته میشود (بصورت ایستا یا پویا)  در این شبیه سازی تخصیص منبع پردازشی از طریق تقسیم MIPS  که در واقع میزان قابلیت پردازشی میزبان است صورت میگیرد پس وقتی میگوییم المان پردازشی به عنوان یک منبع به اشتراک گذاشته شده در واقع همان قابلیت پردازش است که به اشتراک گذاشته شده و فرقی ندارد.
  نمیتوان گفتvmScheduler امکان اشتراک pelist مربوط به یک host را بین vmهای موجود فراهم می سازد چون به صورت ذاتی منابع میزبان  به عنوان یک مخزن اشتراکی قابل دسترس همه ماشین های مجازی هست. و vmScheduler در واقع زمانبندی تخصیص منابع میزبان به ماشین های مجازی را به عهده دارد. یعنی مشخص میکند یا به عبارتی تصمیم میگیرد که ماشین های مجازی به چه ترتیبی به منبع اشتراکی دست پیدا کنند یا به عبارتی تصمیم میگیرد که در هر لحظه کدام ماشین های مجازی منابع مورد نیاز را از میزبان دریافت کنند.

  پس در یک جمع بندی و در پاسخ به سوال آخر باید بگویم که منبع پردازش میزبان که میتواند شامل یک یا چند المان پردازشی باشد که قابلیت پردازش آن بر حسب MIPS اندازه گیری میشود به عنوان یک منبع اشتراکی میتواند در اختیار ماشین های مجازی قرار گیرد هر ماشین مقداری از MIPS را در اختیار میگیرد و پس از اتمام مأموریت  خود یعنی اجرای تمام cloudletها، آن را آزاد میکند.
  بسیار ممنون
  الان فقط من با نحوه عملکرد زمان بند ماشین مجازی ابهام دارم. که هر کدام spaceshared و timeshared چگونه منابع پردازشی را بین ماشین ها زمان بندی می کنند.
  مثلا spaceshared به اندازه تعداد peهای موجود در میزبان، ماشین مجازی دریافت می کند  و انها را تا اتمام اجرای cloudlet هایشان نگه می دارد و سپس ماشین های بعدی را می گیرد؟
  ...