جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

905 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  1. رها - 1 امتیاز
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
+2 امتیاز
دوستان اگر پاسخی برای این سئوال دارند لطفا ارائه نمایند
بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:
باید در نظر داشت که فرآیند بومی سازی در یک صنعت، خصوصاً صنعت رایانش، تنها با تولید یک محصول خاص و فعالیت یک یا دو مجموعه دانشگاه و صنعتی امکان پذیر نمی¬باشد. بلکه مشارکت گروه های مختلف صنعتی، دانشگاهی و دولتی را می طلبد. این موضوع از جمله چالش¬هایی است که برای تکمیل فرآیند بومی سازی وجود دارد. همچنین بطور خلاصه میتوان به مجموعه فعالیت¬هایی اشاره کرد که کل فرآیند بومی سازی را تحت تاثیر قرار میدهد، ولی امکان انجام آن در یک مجموعه دانشگاهی و یا صنعتی به تنهایی امکان پذیر نمی¬باشد. بنابراین باید سازوکار مناسبی برای تقویت اکوسیستمی که بصورت بومی میتواند در حوزه رایانش ابری شکل بگیرد وجود داشته باشد تا بتواند متولی فعالیت های بسیار زیادی در این حوزه شود.

1 پاسخ

+2 امتیاز

توسعه هر فناوری به صورت بومی نیازمند حرکت در چهار بخش بصورت هماهنگ و موازی می­باشد که نبود هر کدام موجب شکست فرایند بومی سازی میشود:

  1.  تحقیقات مستمر به منظور توسعه و بهبود فناوری توسط مراکز تحقیقاتی
  2.  توسعه محصولات و ارایه خدمات توسط صنعت
  3.  سیاست گذاری، بسترسازی و نظارت توسط دولت
  4. تولید محتوا، آموزش و فرهنگ سازی توسط رسانه

این هماهنگی از طریق همان سازوکاری امکان پذیر است که در اولویت های مربوط به رایانش ابری نیز اشاره شد تا بصورت شفاف و بدون انحصار انجام شود. علت این امر در آسیب شناسی روند فعلی انجام پروژه ها در کشور نهفته است. در همین راستا سعی کردیم جامعه رایانش ابری ایران را در فضای مجازی راه اندازی کنیم تا این ظرفیت تعامل و همفکری ایجاد شود، و در حال حاضر درگیر بررسی و رفع مسایل فرهنگی جهت تعامل مشترک همه گروه های درگیر هستیم که یک اقدام مستمر و دراز مدت است. وظیفه جامعه مجازی رایانش ابری، تکمیل شکاف بین صنعت، دانشگاه، رسانه و دولت است و قرار است فعالیت­هایی انجام دهد که هر چند ممکن است به ظاهر کوچک و محدود باشند، ولی بدلیل اینکه اغلب توسط هیچیک از موجودیت های دیگر انجام نمی­شود، سبب ایجاد شکافی عمیق در فرآیند بومی سازی فناوری در کشور می شود.

بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
سلام
به نظر می رسد اگر با یک نگاه اکوسیستمی ابتدا برای هر یک از 4 بخش مطرح شده یک استانداردی پویا در نظر بگیریم و نهایتا تاثیر تمامی عناصر بر یکدیگر را در یک چرخه تکاملی قرار دهیم، می توانیم با بازخورهایی که از هر عنصر می گیریم  عملا زمینه تقویت مفهومی سایر عناصر را فراهم کنیم که این امر می تواند سرعت بلوغ را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.
سلام
بله، این موضوعی است که در جلسات زیر به آن پرداخته شده است:

http://wiki.occc.ir/index.php?title=M21
http://wiki.occc.ir/index.php?title=M20
http://wiki.occc.ir/index.php?title=M19
http://wiki.occc.ir/index.php?title=M18

و جمع بندی آن در این ارایه قرار گرفته است:
http://occc.ir/presentations/ecosystem_complex_system.pdf

البته منظور شما از استاندارد پویا را متوجه نشدم.
سلام
شاید بهتر است اینگونه بیان شود.
"استانداردی که در lifetimes های مشخص مورد بازنگری قرار می گیرد."
...