جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +2 امتیاز

  با سلام

  دوستان من اطلاعاتی در مورد هادوپ می خواستم،هادوپ دقیقاً چیست؟مطالبی رو در این زمینه خوانده ام،ولی هیچ جا از پایه توضیح داده نشده،من برای کار با هادوپ در محیط ابر کار را از کجا شروع کنم؟محیط ابر را چطور شبیه سازی کنم؟پس از نصب شبیه ساز ابر و هادوپ امکان برقراری ارتباط بین آنها هست یا نه؟اگر ممکنه لطف کنید از پایه  توضیح بدید

  با تشکر

   
   
  بوسیله ی (کاربر معمولی) (56 امتیاز)
  برچسب گذاری دوباره بوسیله ی
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  +1 امتیاز

  هادوپ يك پروژه مبتني بر برنامه‌نویسی متن باز است كه توسط سازمان نرم‌افزاری آپاچي ايجاد شده است. ايده اوليه هادوپ اولين بار در شركت گوگل رقم خورد اما خیلی‌ها باور به پیاده‌سازی اين سيستم نداشتند و در چند سال اول اين ايده تنها به صورت نظریه مطرح بود. هادوپ امكان ذخیره‌سازی اطلاعات را در چندين سرور ( پي سي) با هزینه‌ای پايين فراهم می‌آورد.

  كلودرا شركتي است كه به صورت فعال در اين زمينه فعال هست و بسته نرم‌افزاری بی‌نظیر هادوپ را ايجاد كرده و آن را انتشار داده و پشتيباني می‌کند.

  تكنولوژي هاادوپ از دو بخش کلی زیر تشکیل می شود :

  1-  HDFS یا سیستم فایل توزیع شده هدوپ(Hadoop Distribition File System)

  2- همچنين تكنيك باکیفیت پردازي اطلاعات به نام مپ ريديوس (MapReduce)

  هدوپ از 4 قسمت زیر تشکیل‌شده است :

  1- hadoop cammon : امکاناتی برای پشتیبانی از ماژول‌های دیگر هدوپ

  2- hadoop YARN : چهارچوبی برای مدیریت clustering

  3- Hadoop MapReduce : سیستمی برای پردازش موازی از داده‌های بزرگ

  4- HDFS : سیستم توزیع‌شده فایل ها که دسترسی به داده‌های نرم‌افزار را با توان بالا فراهم می‌کند

  ساختار كلي اطلاعاتي در هادوپ بدین گونه هست كه اطلاعات توسط سيستم هادوپ شكسته شده و به چندين سرور فرستاده می‌شود. سرورها بسته به نوع اطلاعات كه ممكن است پردازشي يا ذخیره‌ای باشد اطلاعات را پردازش يا ذخیره‌سازی می‌کنند. در هنگام در خواست اطلاعات مجدد سيستم اطلاعات را از سرورهای مختلف گرفته ، مونتاژ كرده و در خروجي نمايش می‌دهد.

  خوبي اين سيستم تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات به صورت خودكار است. هر تكه از اطلاعات در چندين قسمت ( سرور ) ذخيره می‌شود و در صورت آسيب ديدن يكي از سرورها ، سرور ديگر قادر است مسؤوليت را برعهده‌گرفته و اطلاعات مورد نظر را جايگزين كند

  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (525 امتیاز)
  ممنون از پاسختون،پاسخی که شما دادید به این معنی هست که من برای کار با دیتابیسی که در محیط ابر توزیع شده باشه، نیاز به استفاده از شبیه ساز ندارم،من این برداشتو کردم،من می خوام یک دیتابیس توزیع شده در محیط ابر داشته باشم و بعد با یکسری از الگوریتم ها پردازش پرس و جو را بهینه کنم،برای این کار فقط هادوپ جوابگوی کار من هست؟من با هادوپ می توانم یک دیتابیس توزیع شده در ابر داشته باشم و پردازش پرس و جو انجام دهم؟

  با تشکر
  بله، استفاده از هادوپ به تنهایی امکان پذیر است ولی اینکه شما چگونه از آن استفاده کنید، اگر مربوط به یک پروژه دانشگاهی است، بستگی به صورت مساله و فرضیات آن دارد.
  ...