جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

894 سوال

854 پاسخ

364 نظر

1.2k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +1 امتیاز
  سلام دوستان من چند تا سوال در مورد ابرهای متحد دارم. ممنون میشم کمکم کنین

  1. تفاوت ابر متحد با ابر ترکیبی چیه؟

  2. تفاوت ابر متحد با multi cloud چیه؟

  3. میانگین تاخیر در ابر متحد چطور حساب میشه?

  4. پهنای باند چطور در بهره وری و کارایی تاثیر می گذاره?
  بوسیله ی (کاربر معمولی) (22 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  +1 امتیاز

  سلام

  در مورد پرسش های 1 و 2 :

   ابر ترکیبی (هیبریدی) اتصال دونوع استقرار متفاوت از ابر است. برای نمونه ابری خصوصی یک سازمان با یک ابر عمومی  می توانند تشکیل یک ابر هیبریدی را بدهند.

  در ابرهای متحد (فدرال)  ترکیب چند ابر در سطح ارائه دهنده سرویس اتفاق می افتد به نحوی که با اتصال این ابرها به هم از مزایای مختلفی (برای نمونه توزین بار در زمان های حجوم مشتری) بهره مند می شوند.

  چند ابری یا مالتی کلاد یک نوع معماری است که در آن مشتری برای سرویس های متفاوت خود از چند ارائه دهنده سرویس مختلف استفاده می کند؛ در واقع تفاوت این معماری با قبلی در این است که در ابرهای متحد (فدرال) معمولا ترکیب انجام شده در لایه ارائه دهنده سرویس رخ می دهد و مشتری سرویس ابری درکی از این موضوع نخواهد داشت. این در حالی است که چند ابری یا مالتی کلاد توسط خود مشتریان انجام می شود و از این رو آن ها به طور جز درگیر مسائل مربوط به آن خواهند شد.

  در مورد سوال 3 باید عرض کنم اگر از دید مشتری بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، عموماً مشتری حسی از متحد شدن ابرها نخواهد داشت و تاخیر را به صورت کلی می بیند.

  سوال 4 هم کاملا بسته به سناریوی کار می باشد. نیاز به تعریف دقیق سناریو و جزئیات دارد.به صورت حداقل باید تعاریف شما از بهره وری سیستم و پارمترهای دخیل در آن مشخص باشد.

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (1.3k امتیاز)
  ...