جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  0 امتیاز
  سلام
   
  بنده قصد دارم در زمینه Load Balancing پایان نامه ام را انجام دهم. در حال حاضر ایده خودم را یافته و قصد شبیه سازی آن را با Cloud-Analyst دارم.
   
  حال 2 سوال داشتم:
  1- با توجه به اینکه ایده بنده الگوریتم فرا اکتشافی است، نیاز به نوشتن تابع برازش (محاسبه fitness) دارم. در محاسبه خوب بودن یا بد بودن یک راه حل برای Load-Balancing چه پارامترهایی را باید در نظر بگیرم؟
   
  من یک نمونه برنامه برای Load-Balancing نوشتم که با استفاده از الگوریتم ژنتیک یک ماشین مجازی را انتخاب و کار جاری را به آن ماشین مجازی اختصاص میدهد. اما پس از تست های زیاد و دقیق شدن روی کار متوجه شدم که کار من صرفا انتخاب یکی از ماشین مجازی های موجود بود که نیاز به این همه برنامه نویسی و پیچیدگی نداشت. چون یک کار را به یک ماشین مجازی اختصاص دادم! نتیجه را که با Round-Robin مقایسه کردم متوجه شدم هیچ بهبودی نداده ام! لذا سوال دوم من این است:

  2- آیا این امکان وجود دارد که به Cloud-Analyst بگوییم یک کار را در چند ماشین مجازی به صورت همزمان و موازی اجرا کن؟

   
  بوسیله ی (کاربر معمولی) (12 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  +1 امتیاز

  سلام

  در محاسبه خوب یا بد بودن یا سیاست بالانس بار می توان معیارهایی مثل زمان پاسخ، تاخیر در پاسخدهی را اندازهگیری کرد. ولی شما می توانید به هر کدام از کارها که به بالانس بار می رسد و قرار است توزیع شود بین ماشین ها، یک اولویت بدهید از قبل و برخی کارهای را مهمتر از بقیه معرفی کنید. آنگاه در سیاست بالانس بار خود به این بپردازید که به اضافه کاهش دادن تاخیر کلی در همه کارها، به گونه ای بار را بالانس کنید که کارهای با اولویت بیشتر بتوانند سریعتر از بقیه اجرا شوند.

  در خصوص اجرای یک کار بر روی چند ماشین بله می توانید. مثلا یک کلودلت به بالانس بار می رسد با length مثلا 1000 و بالانس بار آن را به 2 تا کلودلت 500 تایی تقسیم کند و همزمان به دو ماشین مجزا ارسال کند. وقتی نتیجه اجرای هر دو بازگشت انگاه پاسخ تجمیع شود.

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (706 امتیاز)
  تشکر بابت پاسخ شما
  در خصوص تقسیم کار (Cloud-let) به چند کار کوچکتر مثال یا کد نمونه ای وجود دارد؟
  همچنین من تا به حال هیچ سورس کدی نمونه ای در زمینه الگوریتم های فرا اکتشافی برای تقسیم بار ندیده ام و همه چیز را مطابق تصورات خودم دارم مینویسم. در این زمینه چطور؟ میتوانید نمونه ای معرفی کنید؟
  با تشکر
  سلام
  در خصوص تقسیم کردن یک کلودلت به چند تا، چون محیط شبیه سازی است شما دستتون باز هست و از راه های مختلف ممکنه این کار را بخواهید انجام بدین.
  مثلا یک کلودلت با Id مثلا 22 وارد می شود و بالانس بار خودش دو تا کلودلت ایجاد می کند با دستور New Cloudlet و فقط کاری که می کند length آنها را در مجموع به اندازه همان کلودلت اولی تعیین مکنید.
  شاید در نگاه اول این کلودلت هایی که ایجاد کردید هیچ ارتباطی با کلودلت اصلی که وارد شد نداشته باشند ولی خوب شما باید پیش خودتان فرض بگیرید که کلودلت هایی که جدید ساختید و هر کدام پردازیشی انجام می دهند و در مجموع هم طول پردازششان برابر با کلودلت اصلی است، همان دستوراتی را پردازش می کنند که در کلودلت اصلی بوده
  محیط شبیه سازی است و شما می توانید هر منطقی را بکاربگیرید
  در خصوص الگوریتمتون هم اطلاعاتی ندارم
  ...