جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

905 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  1. رها - 1 امتیاز
Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
+2 امتیاز

ا سلام

می بخشید من می خواستم بدونم در clousim چه طور می توان تعداد threadهای فیزیکی پردازنده مربوط به هر host را مشخص کرد؟ و آیاPE که در هر host تنظیم می شود می تواند معرف آن باشد یا نشان دهنده ی تعداد coreهای پردازنده است

با سپاس فراوان

 

بوسیله ی (کاربر معمولی) (1.3k امتیاز)
برچسب گذاری دوباره بوسیله ی
برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

2 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ از کاربران میلینگ لیست (Muhammed Salehi - salehi1994@gmail.com):
سلام
یک سوال:‌ دقیقا این رو برای چه چیزی میخواهید؟
 
ریسمان‌های پردازنده که بر روی یک هسته از پردازنده فیزیکی هستند را توسط دستور زیر می‌توان یافت:
cat /sys/devices/system/cpu/cpu#/topology/thread_siblings_list
که نشان دهنده شماره پردازنده‌ای است که بر روی یک هسته دارای ریسمان عمل می‌کندبرای مثال، cpu3 . خروجی شبیه به زیر خواهد بود:
3,35

در این مثال، ریسمان‌های پردازنده ۳ و ۳۵ بر روی یک هسته هستند.

 

موفق باشید.

 

بوسیله ی (کاربر معمولی) (1.3k امتیاز)
ویرایش شده بوسیله ی
اصلا کاره جالبی نکردید آقای قوامی. بهتر بود اطلاع می‌دادید که در صورت دلخواه، خودمان چنین موضوعی را ایجاد و یا پاسخ دهیم.
استفاده از دستور فوق مربوط به سیستم های واقعی است. چون در شبیه سازهای علمی امکان استفاده از این دستورات وجود ندارد، بنابراین باید بصورت یک سری فرضیات محاسباتی در مدل کاربر وارد شود.
سلام
جناب آقای صالحی با تشکر از حسن نظر و توجه شما، نام پاسخ دهنده در پاسخ درج گردید
سلام
خیلی خوبه که بی‌توجه نیستید؛ احسنت، ولی ...
ولی با اینکار شما حریم خصوصی رو با چایش کشیدید! :دی
حرف من اینه که :‌ اشخاص باید در صورت دلخواه، خودشون در این محیط اقدام به پرسش و پاسخ کنند و شما فقط میتونین پیشنهاد بدین، این حق را ندارید که اجبار بذارید و خودتان پیش دستی کنید!!
ممنون از توجه و همکاری شما، با توجه به اینکه بحث عدم مطرح کردن سوال و همچنین پاسخ های آن در گروه پستی بارها از طرف اعضای جامعه مطرح شده و به دست ما و البته دیگر اعضا رسیده است و بسیاری از عزیزان نیز در لیست پستی نسبت به این امر ابراز عدم رضایت کردند، از این رو جهت  آرشیو شدن آنها و انتقال ادامه بحثها از لیست پستی به اینجا، پرسش و پاسخ هایی که گاها به آن برخورد می شود به اینجا منتقل می گردد و البته ذکر می شود که پاسخ از فرد درج کننده نیست و در این مورد خاص و بنا به فرمایش حضرتعالی نام فرد پاسخگو نیز با کمال میل ذکر شد. امیدواریم شاهد مشارکت هرچه بیشتر شما و دیگر دوستان در پاسخ دهی به سوالات باشیم. در آخر نیز باز از شما کمال تشکر را داشته و خواهشمندیم که صرفا به سوالاتی که در این سایت مطرح می شوند پاسخ دهی شود.
پیروز باشید
خیلی ممنون از توضیحات، ولی این سیستم‌های Q&A ، فلسفه‌ها و راهکارهای دیگری را برای جذب کاربران دارند و کاری که شما کردید نه تنها جذب کننده نیست، دافعه خیلی زیادی هم دارد.
در این جور شرایط، کاربر ( مثلا من ) تصمیم می‌گیرد که کلا دیگر پاسخی ندهد.
این کار و این توضیحاتی که شما دادید قابل قبول نیست و در هیچ جای دنیا سابقه ندارد! مثلا شخصی مثل مدیر ask.openstack.org هیچ وقت همچین کاری نکرده است، حتی سعی می‌کند خودش جواب ندهد و سوالات خوب بپرسد تا محیط برای دیگران باز باشد. در حالیکه شما کاملا محیط را بستید و پاسخ هم کاملا می‌دهید.
با تشکر از شما، مدیریت در جامعه آزاد به صورت آزاد برای تمامی اعضا در نظر گرفته شده است، خواهشمندیم اگر پیشنهادی دارید که به پیشبرد هرچه بهتر امور کمک می کند در کارگروه مدیریت عضو شوید و به ما (دوستان خود) در این امر یاری رسانید.
http://wiki.occc.ir/index.php?title=OCCC_management
خواهشمندم ادامه این بحث و پیشنهادات در صورت لزوم ادامه در بخش مربوطه پیگیری شود تا برای دیگر اعضا علاقه مند هم قابل رویت بشود:
https://trello.com/b/WQblIIVb/occc-management
در صورت هرگونه مشکل برای عضویت هم با ایمیل با هم در ارتباط خواهیم بود.
ممنون از توجهات شما
+3 امتیاز
فرضیات شبیه سازی در کلادسیم توسط خود کاربر قابل تعیین است و به فرضیات مدل کاربر بستگی دارد. بطور پیش فرض PE در کلادسیم معادل هسته های پردازشی است ولی بر حسب شرایط مدل سازی میتواند بعنوان thread هم مدل شود
بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
آیا می توان پارامترmipsدر وروری pe را به عنوان تعداد threadها(مثلا8)و درvm،پارامتر mips اش را2 تنظیم کرد؟
...