جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +3 امتیاز

  یکی از سئوالاتی که بطور رایج در فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور مطرح است، این است که آیا در حال حاضر ایجاد ابر بومی (ابر عمومی که به کلیه افراد در داخل کشور خدمات ارائه دهد) در کشور ضرورت دارد؟

  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  1 پاسخ

  +2 امتیاز
   
  بهترین پاسخ

  پاسخ این سوال هم مثبت است و هم منفی! مثبت به این دلیل که موتور محرک رایانش ابری بعنوان یک صنعت همگانی، ایجاد ابرهای عمومی می­باشد. البته باید در نظر داشت که مفهوم ابرعمومی تنها به خدمات زیرساخت محدود نمی­شود، بلکه لایه های سکو و نرم افزار را نیز در بر می­گیرد که عملا لایه های بالاتر دارای ارزش افزوده بیشتری نیز هستند. پاسخ منفی به این دلیل است که در ایران در حال حاضر تصور عمومی بر این است که نیاز اصلی ما مجازی سازی و داشتن ابر زیرساخت در مراکز داده است، در صورتیکه مشکل عمده ما ارائه نرم افزار و خدمات تحت وب و با کیفیت است. بنابر این آنچه در ایران برای شروع ضروری است، ارایه خدمات ابر عمومی بصورت بومی در لایه نرم افزار است. خدمات زیرساخت و پلت فرم رایانش ابری و نیز سایر مدل­های استقرار نظیر ابرهای خصوصی و ترکیبی پس از آن معنای واقعی خود را پیدا می­کنند.

  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
  انتخاب شده بوسیله ی
  ...