جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +2 امتیاز

  سلام دوستان.

  آیا در حوزه هادوپ، موضوعاتی جهت کار پایان نامه وجود دارد که بتوان بدون پیاده سازی آزمایشگاهی آن به نتیجه رسید؟ منظور از پیاده سازی آزمایشگاهی، پیاده سازی در محیطی که دارای تعداد سیستم های زیاد برای اجرای برنامه های توزیع شده مثل هادوپ هست، می باشد.

  ممنون.

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (489 امتیاز)
  ویرایش شده بوسیله ی
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  3 پاسخ

  +2 امتیاز
   
  بهترین پاسخ

  با سلام

  سیستم فایل توزیع شده هادوپ (HDFS) و  چهارچوب برنامه نویسی MapReduce که اجزای اصلی هادوپ را تشکیل می دهند مبین این هستند که هادوپ سیستمی است برای موازی سازی کارها وکارایی حقیقی آن در محیطی توزیع شده مشخص می گردد. با این حال در کارهای تست و توسعه همیشه فراهم آوردن چنین زیرساختی آسان نیست از این رو است که هادوپ به چند شکل قابل استقرار است. سه حالت نصب و راه اندازی مختلف برای هادوپ در نظر گرفته شده است، در حالت تک نوده یا عملکرد مستقل، شما می توانید روی یک نود (مثلا یک لپتاپ) هادوپ را نصب کنید. در حالت شبه توزیع شده نیز این امر میسر است با این تفاوت که هر یک از پردازه های هادوپ روی یک پردازه جاوای مستقل اجرا خواهند شد. حالت سوم هم وضعیت تمام توزیع شده آن می باشد که نصب در این حالت بر روی کلاستر خواهد بود.

  این توضیحات را به دانشنامه نیز اضافه کردم، در کنار آن توضیحات و منابع کاملتری راجع به هادوپ در دانشنامه موجود هست که فکر می کنم با بررسی آنها پاسخ مناسبی را برای سوال خود بیابید.

  موفق باشید

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (1.3k امتیاز)
  انتخاب شده بوسیله ی
  +1 امتیاز

  سلام

  اگرچه هادوپ را به صورت آزمایشی هم می توان بر روی یک سیستم نصب نمود لیکن بکارگیری هادوپ تا حد زیادی بستگی به مسئله اصلی تحقیق دارد. آیا قرار است روی کارایی و عملکرد خود هادوپ کاری انجام دهید یا  از آن به عنوان یک زیرساخت مناسب برای بهبود کارایی یک مسئله استفاده نمایید؟آیا در دنیای واقعی سیستمی هست که به روش متداول سرعت پردازشی مناسبی ندارد و به نظر می رسد روی هادوپ اجرای بهتری  خواهد داشت؟

  پیشنهاد می کنم ابتدا نقش هادوپ در مسئله پژوهشی مورد نظر را به طور شفاف مشخص کنید که قرار است هادوپ چه کار کند. شاید بستر آزمایشگاهی مورد نیاز با اجرای یک پایلوت صنعتی قابل انجام باشد.

  موفق باشید 

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (804 امتیاز)
  خیلی ممنون از پاسختون.
  بنده قصد انجام تحقیق و کار بر روی کارایی و عملکرد هادوپ رو دارم. اما گویا هر موضوعی که در این زمینه بخوام کار کنم، نیاز به یک محیط آزمایشگاهی سیستم توزیع شده تشکیل شده از چندین سیستم هستش. برای همین خاطر این پرسش رو مطرح کردم که آیا موضوعی رو میشه در زمینه بهبود عملکرد و کارایی هادوپ کار کرد که نیاز به چنین امکاناتی نداشته باشه؟
  +1 امتیاز

  سلام. بستگی داره با هدوپ میخواهید چیکار کنید. در اکثر موارد شما می توانید کلاستری متشکل از 4-5 تا ماشین مجازی داشته باشید و کارتون حل بشه.

  - میخواهید روی خود هدوپ کار کنید و هدوپ رو کاراییشو بالا ببرید؟(اینجا محیطش میتونه کوچیک باشه) 

  - میخواهید یک مساله ای که قبلا در یک محیط انجام شده رو بهبود بدید؟ (مجبورید همون شرایطی که شخص قبلی داشته رو فراهم کنید)

  - میخواهید یک روش رو یکبار اجرا بعد بهینه و مجددا اجرا و مقایسه کنید؟ (اینجا هم میتونه کلاستر کوچیک باشه. چون مهم اینه که شرایط دو حالت برابر باشه)

  حالت دیگه ای به ذهنم نمیرسه :D

   

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (71 امتیاز)
  خیلی ممنون از پاسختون، همونطور که در قسمت دیدگاه سوال قبلی هم گفتم، هدفم تحقیق برای انجام بهبودهایی بر روی خود هادوپ بود.
  از این موارد قبلا هم انجام شده. یه سرچ بزنید نتایجش میاد. مطمئن نیستم مناسب پایان نامه ارشد باشه. البته شاید هم اطلاعات من کمه و بشه. :)
  در این حالت فکر نمیکنم نیاز به کلاستر بزرگ و ... داشته باشید. میتونید با کلاستر جمع و جور هم کارتون رو انجام بدید.
  راستش طبق بررسی هایی که انجام دادم، معمولا برای اینکه بشه عملکرد واقعی هادوپ رو مشاهده کرد، بایستی پیاده سازی در حد یک کلاستر کوچک صورت میگرفت.
  منم همینطور فکر میکنم.
  ...