جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +2 امتیاز

  با سلام 
  من می خواهم برای یک شرکت که 200 کاربر دارد کاری را انجام بدهم که اولا بتوانند روی یک پروژه به صورت هم زمان و اشتراکی کار کنند دوما فایل های خود را اشتراک بدهند و سوما بتوانند از نرم افزار های مانند فتوشاپ ، افیس بدون نصب روی رایانه خود استفاده کنند آیا میتوان یک ابر خصوصی برای این فعالیت ها ایجاد کرد یا نه و موضوع بعدی این است که اگر ما یک سرور در داخل شرکت قرار دهیم و از تین کلاینت برای کاربران استفاده کنیم چه تفاوتی با ابر خصوصی میکند؟ 

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (32 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  3 پاسخ

  +1 امتیاز
  بله، چنین کاری امکان پذیر است

  تفاوت سرور اختصاصی با ابر خصوصی در این است که اگر راهکار مناسبی برای ابر خصوصی استفاده کرده باشید، میتوانید آن را به ابر عمومی هم متصل کنید و در صورت کمبود منابع آن را از ابر عمومی تامین کنید
  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
  0 امتیاز

  برای اینکار باید از مجازی سازی استفاده کنین مثلا سولوشن" وی دی ای "را تحت  وی ام ور بررسی کنید  .در ضمن این سولوشن سولوشن بزرگ و فنی هستش و حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید 

   

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (38 امتیاز)
  0 امتیاز

  با سلام

  همانطور که دوستان اشاره کردند، برای این کار نیاز هست تا مجازی سازی انجام شود تا قادر باشید مدل چند مستاجری را روی منابع خود با راحتی بیشتر، اجرا و مدیریت نمایید. اما اگر سوال شما را  با فرض مجازی سازی روی سرورتان در نظر بیگیریم و بخواهیم مقایسه ای با ابر خصوصی داشته باشیم، پاسخ این خواهد بود که تفاوتها بسیار است. رایانش ابری قابلیتهای فراوانی را در مدیریت و توسعه پذیری برای شما ایجاد می کند. برای نمونه کنترل دسترسی ها، استقرار سرویس ها قابل ارائه در لایه نرم افزار و به صورت اشتراکی، سیاست گذاری و اعمال آن از طریق پانلهای سلف سرویس به جای مدلهای سنتی مدیریت دسترسی توسط آدمین و بسیاری موارد دیگر مانند موردی که در اتصال به ابر عمومی نیز توسط آقای جوان مطرح شد. همگی این ها از تفاوتهایی  هستند که می توانند پاسخ سوال شما نیز باشند.

  پیشنهاد : جهت استقرار چنین راه حلهایی در سازمانها بهتر است سراغ شرکتهای مشاور داخلی بروید به خصوص آنهایی که محصول را خودشان توسعه داده اند. برای این مورد نیز می توانید از جامعه آزاد رایانش ابری به رایگان کمک بگیرید تا برخی از این شرکت ها که عضو جامعه هم هستند به شما معرفی گردند و یا در صورت حضور خود شرکتها با شما همکاری نمایند.

  موفق باشید

   

   

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (1.3k امتیاز)
  ...