جامعه آزاد رایانش ابری
بورد جامعه آزاد رایانش ابری
حمایت مالی برای توسعه جامعه
دانشنامه آزاد رایانش ابری ایران
آرشیو وبینارها و جلسات آنلاین جامعه
در صورت ایجاد کاربر جدید در سایت حتما پوشه اسپم خود را چک کنید و برای دریافت ایمیل های بعدی از این سایت در خصوص پاسخ های مطرح شده، تنظیمات رفع اسپم در صندوق پست الکترونیک خود را انجام دهید.

همیشه توجه داشته باشیم که با رأی مثبت خود می توانیم از دوستانمان تشکر کنیم!

دسته بندی ها

904 سوال

854 پاسخ

365 نظر

1.4k کاربر


فعال ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum
  +3 امتیاز

  لطفا راهنمایی کنید- خیلی برام مهمه

  چند کاربر داریم و هر کاربر درخواست ساخت چند ماشین مجازی دارد چگونه میتوان این درخواستها را بصورت موازی به مراکز داده ارسال کنیم؟

  بطور پیش فرض در کلاد سیم ابتدا ماشین های مجازی کاربر اول یا همان بروکر اول و سپس به ترتیب درخواستهای سایر کاربران یا بروکرها ارسال میشود ولی این روش مناسب پروژه من نیست لطفا راهنمایی کنید

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (332 امتیاز)
  برای یافتن پاسخ های بیشتر، سئوال را به اشتراک بگذارید:

  2 پاسخ

  0 امتیاز
  در کلادسیم کارها مجازا بصورت موازی انجام میشود و بر اساس مدل رویداد و صف کنترل میشوند
  بوسیله ی (مدیر کل سایت) (2.9k امتیاز)
  جناب دکتر ضمن تشکر .
  جسارتا من منظور شما را درست متوجه نشدم.
  درخواست کاربران برای ایجاد ماشین مجازی هیچ وابستگی به هم ندارند و مجزا هستند مثل مساله تولیدکننده و مصرف کننده .
  مثل برخی زبانها ی برنامه نویسی که از یک بلاک خاص برای هم روند کردن بخشی از کد استفاده میشود آیا در کلادسیم هم  این امکان وجو دارد؟
  آیا اصلا در کلادسیم امکان  همروند کردن درخواست ساخت چند ماشین مجازی  توسط چند کاربر وجود دارد ؟اگر این امکان وجود دارد چگونه انجام میشود ؟
  چطور میتوان همروندی ارسال درخواست ایجاد ماشین مجازی در هاستها را نشان داد و مدیریت کرد؟
  چیزی که شما مطرح کردید یک فرآیند پیوسته است که در کلادسیم به این شکل قابل پیاده سازی نیست. بلکه همه فرآیندها را باید بصورت گسسته مدل کنید. به همین دلیل از event استفاده میشود. مثلا شما زمان شروع چندین کار را اگر یکسان تنظیم کنید، معادل اجرای همروند یا موازی آنها خواهد بود. خروجی این اجرا وابستگی زیادی به سیاست های در نظر گرفته شده در شبیه ساز دارد.
  +1 امتیاز

  شما هدف خودتون از این ارسال موازی رو دقیقا تشریح کنید تا بشه همه ی ابعاد رو در نظر گرفت.

  بوسیله ی (کاربر معمولی) (245 امتیاز)
  هدف من دقیقا شبیه سازی اتفاقات واقعی در محیط کلاد است .
  در کلادسیم ، ابتدا درخواست های کاربر(broker) اول برای ساخت vmهایش اجرا میشود و بعد به همین ترتیب درخواست های ایجاد vmهای مربوط به کاربر بعدی اجرا میشود و الی آخر. اما در واقعیت ممکن است دو کاربر با این نظم خاص درخواست ساخت vm در host ها را ارسال نکنند مثلا کاربر(broker) اول درخواست یک vm ارسال کند بعد از آن کاربر دوم درخواست یک vm ارسال کند و حالتهای مختلفی که بصورت تصادفی اتفاق می افتند و من میخواهم این حالت را پیاده سازی کنم که درخواستهای کاربران یا بروکرها بصورت تصادفی ارسال و اجرا شوند یا به عبارتی ابتدا یک کاربر (broker) بصورت تصادفی انتخاب شده و سپس درخواست ساخت vm  از طرف آن ارسال شود.
  امیدوارم صورت مساله را بخوبی بیان کرده باشم.
  سلام
  نحوه ایجاد کردن ماشین مجازی ها (درخواست کاربران) به این صورت که میفرمایید می تواند یا الگوریتم رندم باشد و یا به صورت بهتر به صورت نوبت چرخشی باشد. این موارد در مقالات به خوبی انجام شده است.
  موفق باشید
  سلام
  لطفا در مورد نحوه انجام اینکار بیشتر راهنمایی بفرمایید یا اگر مقاله ای در این خصوص سراغ دارید معرفی کنید.
  این الگوریتم رندم در کدام کلاس پیاده سازی شود و آیا الگوریتم خاصی برای اینکار وجود دارد؟
  منظورم از رندم تابع رندم است که به صورت تصادفی می توانید هر بار درخواست های یک کاربر را ایجاد کنید.  برای ایجاد درخواستها الگوریتم های مختلفی وجود دارد. مثلا شما می توانید الگوریتم نوبت چرخشی (Round Robin) را به آسانی پیاده کنید. اول ماشین مجازی ها را تعریف کنید آنها را در آرایه قرار دهید و با یک حلقه for شروع کنید به تولید.
  لیست vmهای هر کاربر جداگانه است هر کدام هم broker خاص خود را دارد  که از طریق  متد CreateVM  شروع به ساخت vmهای بروکر اول و سپس با صدا زدن همین متد شروع به ساخت vmهای بروکر بعدی میکند.
   چطور همه در خواستها را در یک آرایه قرار بدم و رندم ایجادشون کنم؟
  ...